
Dęte-nadęte-wydęte-przedęte!
„Dęte-nadęte-wydęte-przedęte!” to interaktywny koncert na instrumenty dęte, uczący dzieci rozpoznawania brzmień i nietypowych artykulacji. Poprzez zabawę tworzą one wspólną kompozycję dźwiękową.
Działania interaktywne esencjonalnie związane z dźwiękiem, dla wszystkich grup wiekowych (dzieci i dorośli)
„Dęte-nadęte-wydęte-przedęte!” to interaktywny koncert na instrumenty dęte, uczący dzieci rozpoznawania brzmień i nietypowych artykulacji. Poprzez zabawę tworzą one wspólną kompozycję dźwiękową.
„Allegretto distruttivo” to warsztaty dla dzieci w formie humorystycznego wykładu o tworzeniu muzyki z dźwięków destrukcji (np. tłuczone szkło), zakończone wspólnym wykonaniem utworu.
“Którędy do dźwięku” to warsztaty tworzenia muzyki za pomocą gestu i ruchu, adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielowariantowe programy warsztatów dostosowane są do kompetencji aktualnych uczestników. Warsztaty nie zakładają jakiegokolwiek wykształcenia muzycznego, jednak zawierają również scenariusze dla uczniów szkół muzycznych a nawet zawodowych muzyków.
„Chromatofon” to instrument zamieniający kolory na dźwięki. Podczas warsztatów uczestnicy malują obrazy, a potem “odkodowują” je przy pomocy chromatofonów, tworząc muzykę z własnych dzieł.
„Dotykanie dźwięku” to projekt dla niesłyszących (dzieci i dorosłych), wykorzystujący kolektywny instrument zbudowany z rezonujących obiektów wprowadzanych w wibracje poprzez dotyk. Uczestnicy tworzą muzykę współpracując ze słyszącymi muzykami.
„Ostinato-Automato” to interaktywny koncert stworzony dla duetu Cello 2 Cello. Wykorzystuje powtarzane wzory rytmiczne tworzone za pomocą zsamplowanych dźwięków otaczającego nas świata oraz dwóch wiolonczel elektrycznych.
„Kantata BHP” to koncert łączący przepisy bezpieczeństwa i higieny z muzyką tworzoną na nietypowych instrumentach elektronicznych. Publiczność współwykonuje utwory, co daje zabawne, a zarazem edukacyjne doświadczenie.
Rowerzyści napędzając dynama generują prąd. Wytwarzają i modulują w ten sposób dźwięki współtworząc muzykę z kwintetem smyczkowym.
Koncert oparty jest na oryginalnych wierszach nadesłanych na wezwanie “call for poems”, z założeniem, że wiersze muszą być… prymitywne!
Improwizacje trójki muzyków dostosowane są do dźwięków elektronicznych wyzwalanych i modulowanych pod wpływem zmian prądu produkowanego przez dynamo rowerowe, a zmiany te z kolei zależne są od prędkości pedałowania “kołorkującej” publiczności.
Warsztaty budowania więzi grupowej oraz poczucia tożsamości i wspólnotowości poprzez kreowanie dźwięków i reagowanie na dźwięki, realizowane przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury