
Allegretto distruttivo
„Allegretto distruttivo” to warsztaty dla dzieci w formie humorystycznego wykładu o tworzeniu muzyki z dźwięków destrukcji (np. tłuczone szkło), zakończone wspólnym wykonaniem utworu.
Warsztaty w esencjonalny sposób związane z dźwiękiem, dla wszystkich grup wiekowych (dzieci i dorośli). Kolejność wyświetlanych projektów jest alfabetyczna.
„Allegretto distruttivo” to warsztaty dla dzieci w formie humorystycznego wykładu o tworzeniu muzyki z dźwięków destrukcji (np. tłuczone szkło), zakończone wspólnym wykonaniem utworu.
„Chromatofon” to instrument zamieniający kolory na dźwięki. Podczas warsztatów uczestnicy malują obrazy, a potem “odkodowują” je przy pomocy chromatofonów, tworząc muzykę z własnych dzieł.
Warsztaty budowania więzi grupowej oraz poczucia tożsamości i wspólnotowości poprzez kreowanie dźwięków i reagowanie na dźwięki, realizowane przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury
Combotron to kolektywny instrument muzyczny składający się z 32 interaktywnych obiektów, na które uczestnicy wpływają gestami, ruchem lub kolorem. Wspólna praca grupy tworzy unikalną muzykę i performance dźwiękowo-ruchowy.
„Dotykanie dźwięku” to projekt dla niesłyszących (dzieci i dorosłych), wykorzystujący kolektywny instrument zbudowany z rezonujących obiektów wprowadzanych w wibracje poprzez dotyk. Uczestnicy tworzą muzykę współpracując ze słyszącymi muzykami.
„Dystrybutor pneumofoniczny” to instalacja dźwiękowa, gdzie sprężone powietrze porusza obiekty, tworząc dźwięki. Uczestnicy wykonują eksperyment sonokinetyczny, badając jego muzyczne efekty.
Warsztaty „Dźwiękokrąg” uczą tworzenia pejzaży dźwiękowych za pomocą interaktywnego instrumentu wykorzystującego sensory zbliżeniowe. Rozwijają wyobraźnię dźwiękową, kreatywność kolektywizując działania.
“Którędy do dźwięku” to warsztaty tworzenia muzyki za pomocą gestu i ruchu, adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielowariantowe programy warsztatów dostosowane są do kompetencji aktualnych uczestników. Warsztaty nie zakładają jakiegokolwiek wykształcenia muzycznego, jednak zawierają również scenariusze dla uczniów szkół muzycznych a nawet zawodowych muzyków.